SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 9076238
nr 907 6238
Gräddkanna
Silver, 1800-tal, 134g, höjd: 13 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 augusti 2014
kl 19:45:44
500 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver